Pizza na cieście grubym czy cienkim. Jaką wolicie?

Pizza  na cieście grubym czy cienkim?

Jaką pizze WY wolicie? Piszcie w komentarzach.

Wiele specjałów kuchni włoskiej już dawno temu zadomowiło się w naszym kraju. Jednym z najważniejszych spośród nich jest pizza. Szczególnie uwielbiana przez młode osoby, jest także ceniona przez wszystkich innych smakoszy. Jej największą zaletą jest fakt, że jej składniki można dowolnie wybierać tworząc kompozycję, która najlepiej dopieści nasze podniebienie. Ponadto, w zależności od indywidualnych preferencji, można zdecydować się na pizzę wypiekaną na innym cieście.

 

Rozmaite przepisy na pizzę różnią się proporcjami, dzięki czemu możemy uzyskiwać zarówno ciasto wyjątkowo cienkie, średnie, jak i grube.

A  jaką pizze WY wolicie? Piszcie w komentarzach.

Chociaż różnica wydaje się być oczywista, to jednak warto pamiętać o tym, że pizza na grubym cieście to nie tylko możliwość nasycenia się już po dwóch kawałkach. Takie ciasto ma także nieco inny smak i może różnić się konsystencją. Zwykle jest bardziej puszyste i miękkie. Niestety, żeby poczuć wszelkie dodatki znajdujące się na wierzchu, trzeba położyć ich więcej niż w przypadku cienkiego ciasta. Mimo tego, nie zawsze czujemy ich smak tak dobrze, jak w przypadku ciasta cienkiego. Natomiast pizza na cienkim cieście pozwala rozkoszować się smakiem dodatków. Oprócz tego, warto wiedzieć, że właśnie cienkie ciasto o maksymalnej grubości 3mm dało początek temu specjałowi. Tradycyjna pizza włoska powinna być cienka, a jej ciasto ma być miękkie tak, aby podczas trzymania jednego kawałka okrągłego placka, jego końcówka zginała się ku dołowi.

A  jaką pizze WY wolicie? Piszcie w komentarzach.

piza

5 wypowiedzi na temat “Pizza na cieście grubym czy cienkim. Jaką wolicie?”

 1. Piotr
  21/01/2012 o godzinie 15:54

  A co tu komentować?! Gdzie tu jest jakiś przepis na ciasto? O tym co jest napisane wyżej każdy osioł wie.

 2. Macieja
  26/02/2012 o godzinie 23:58

  Co tu komentować, właśnie ? Pizza to tylko cienkie ciasto + dodatki, jak ktoś chce się zapychać samym grubym ciastem to niech sobie zeżre 5 bułek na sucho, będzie najedzony.

 3. Klaudia
  14/07/2012 o godzinie 12:09

  zalezy jak kto lubi . ja osobiście wolę cienką pizze pod warunkiem , że nie jest za dużo dodatków bo wtedy jest nie dobra

 4. 08/10/2012 o godzinie 21:27

  Prawdziwa pizza to ponoć ta na cienkim cieście, ale również te na grubym bywają świetne. Uważam, że to zależy od przepisu. Choć faktycznie, moje ulubione, to te na cienkim… pozdrawiam

 5. 16/11/2012 o godzinie 05:13

  Ja osobiscie wole pizze na cienkim, te na grubym ciecie niestety zapychaja za bardzo, a wiadomo ze wazne jest degustacje pizzy dobrym smakiem:)

A jaka jest Twoja opinia?